SILTUSŪKŅU SILTUMA AVOTI
Augsne kā siltuma avots
Ģeotermālie, jeb zemes siltumsūkņi izmanto augsni kā siltuma avotu. Jo zeme pierādījusi sevi kā labs siltuma uzkrājējs, tāpēc ka augsnes temperatūra visu gadu paliek nosacīti nemainīga. Siltuma akumulators, jo zemes siltuma zonde vai augsnes kolektori izmanto augsnē uzkrāto saules enerģiju. Ideāls arī tāpēc, ka zondes un kolektori praktiski neietekmē augu augšanu.
Plaknes kolektora gadījumā...
... apt. 1,2 metru dziļumā paralēli zemes virsmai tiek izlikta lielas platības kolektora caurule. Attālums starp caurulēm ir aptuveni 50-80 cm.
Ģeotermālā zondes...
... galvenokārt izmanto, kad zemes gabals ir par mazu plaknes kolektora uzstādīšanai. Ģeotermālās zondes ir vertikālie siltummaiņi, kas tiek uzstādīti vismaz 5 metru intervālā, lai tie neietekmētu viens otru.
Ūdens kā siltuma avots
Tā sauktie gruntsūdens siltumsūkņi, kā siltuma avotu izmanto gruntsūdeņus. Izvēloties šo siltuma avotu, salīdzinājumā ar pārējiem diviem siltuma avotiem, nozīmē mazākus izdevumus. Jo parasti šo sistēmu izbūvē vietās, kur viegli un sekli pieejams gruntsūdens. Attālumam starp abiem urbumiem jābūt ne mazākam par 10 metriem. Vienīgi šim siltumsūknim jābūt aprīkotam ar speciālu spirālveida siltummaini, kam nekaitē ūdenī esošais dzelzs un citi agresīvi savienojumi. Šī sistēma atmaksājas un tai ir labākais lietderības un darbmūža koeficients. Īsumā sakot: Gruntsūdens siltumsūknis darbojas visefektīvāk.
Gaiss kā siltuma avots
Gaisa siltumsūkņu ierīkošanas izmaksas ir viszemākās. Ar to mēs saprotam, ka ir tādas sistēmas, kas iegūst siltumu no apkārtējā gaisa un caur enerģijas nesēju izmanto to apkurei. Gaisa daudzums tiek virzīts caur noteiktu ventilatoru uz iztvaicētāju, kas to atdzesē. Šis variants ir ideāli piemērots renovēšanai, pārbūvēm vai bivalentajām iekārtām, kad siltumsūknis strādā paralēli citai apkures sistēmai. Heliotherm modernas un augstvērtīgas iekārtas garantē netraucētu darbību pie ārējās temperatūras -25°C un zemāk.